Blogosfera ostatnio ma się świetnie. Wciąż przybywa wiele wartościowych blogów o różnorakiej tematyce, lecz dziś chciałabym się skoncentrować na tych miejscach, które są poświęcone kreatywnemu rodzicielstwu. Przedstawię Wam blogi, które czytam i uważam że warto je znać, nawet jeśli nie jest się rodzicem. Oczywiście jest to moja subiektywna lista. Jeśli macie swoje ulubione typy, to koniecznie dajcie o nich znać w komentarzu:)

Blogi parentingowe, które warto znać

1. Cała reszta

Wydaje mi się, że tego bloga nie trzeba przedstawiać, bo wśród rodziców śledzących blogosferę jest to pewnie nr 1. Autorka w zabawny, czasem wzruszający, a jeszcze innym razem bardzo poważny sposób opisuje swoje doświadczenie bycia kobietą – matką. Jej pozytywna energia przenosi się na czytelnika. Mimo że o zmaganiach rodziców przeczytamy wszędzie, wydaje mi się, że tylko Dagmara potrafi to robić w taki nieoczywisty sposób. Nawet jeśli znasz coś z autopsji, jej tekst Cię zaskoczy. Znajdziesz tu również sposoby na spędzenie czasu z dziećmi, triki jak przetrwać trudne okresy czy przepisy na potrawy, które zasmakują Twoim pociechom. A czym mnie ona przekonała do siebie?

– oryginalnym stylem pisania;

-tematami ujętymi w ciekawy sposób;

-tekstem Czego rodzice nie powinni mówić bezdzietnym

Ci, którym nazwa jeszcze nic nie mówi, niech poczytają Tekst Roku 2015 🙂

2.Kreatywnie w domu

To miejsce odkrył przede mną Instagram. Mama Ewelina koncentruje się nad kreatywnym spędzaniu czasu z dziećmi. To inspirujące miejsce dla rodziców, którzy również chcą pokazać dzieciom, że nauka może być przyjemna i niezwykle interesująca w każdym wieku. Przeczytacie tu także recenzje książek oraz gier dla dzieci. Co najbardziej tutaj mi się podoba?

-przejrzystość bloga;

-mnóstwo pomysłów na naukę poprzez zabawę;

-podejście autorki do macierzyństwa

 

3.Dwa dodać dwa równa się pięć

Też pewnie Ameryki przed Wami nie odkryłam, wrzucając na listę blogów, które warto znać – właśnie to miejsce: tryskające pozytywną energią, będące morzem pomysłów na zabawę a przede wszystkim na rozwój pociech. Znajdziecie tu także materiały do pobrania, które możecie wykorzystać w domowym zaciszu, spędzając przyjemnie czas z dziećmi. Co mi imponuje?

-rozbudowana zakładka – Strefa rozwoju;

-ogromne zaangażowanie w proces „edukacyjny” swoich pociech;

-pomysłowość i odwaga przy realizacji pomysłów

4.Kreatywne wrota

To kolejna mama, która macierzyństwo traktuje jako wyzwanie i pracę, a patrząc na jej bloga, mogę stwierdzić, że robi to doskonale. Poczytacie u niej o metodzie Montessori, znajdziecie poradniki jak samemu zrobić zabawki czy pomoce dydaktyczne. Możecie również zaopatrzyć się we wspaniałe gotowe pomoce dydaktyczne w Sklepie Kreatywne.Wrota.Net. Dlaczego chętnie tu zaglądam?

-ze względu na porządek oraz estetykę strony;

-zainteresowanie mamy alternatywnymi metodami nauczania i szerzenie ich idei;

-zdolności manualne!

5.Pomysłowa mama

To nie tylko sklep dla pomysłowych mam, które lubią kreatywnie spędzać czas ze swoimi pociechami, przy okazji ucząc ich czytać, pisać czy poznawać świat. To również blog, na którym poczytacie m. in. ciekawe recenzje filmów czy książek dla dzieci oraz przemyślenia dotyczące rodzicielskiej codzienności. Dlaczego warto znać to miejsce?

-krótkie, ale treściwe i dające do myślenia teksty na temat codzienności doświadczanej przez mamę;

-naprawdę interesujące i wnikliwe recenzje filmów dla dzieci

Zdaję sobie sprawę, jak wiele wspaniałych blogów parentingowych posiada polska blogosfera. Ja skupiłam się na mojej subiektywnej liście, ale zachęcam Was do dzielenia się miejscami stworzonymi dla rodziców, które według Was warto znać.