Pewnego kwietniowego poranka będąc pod prysznicem, wpadałam na pomysł, by stworzyć miejsce, które by zrzeszało nie tylko polonistów, czy nauczycieli (bez względu na etap nauczana), ale również rodziców, którzy prowadzą edukację domową bądź zwyczajnie w świecie, chcieliby swoje kilkuletnie dziecko czegoś nauczyć (np. liczenia) i szukają ciekawych metod, sposobów, pomysłów. 

Jeśli jesteś ze mną tu od dawna, to doskonale znasz moje podejście do edukacji. Jeśli zawitałaś/łeś tu całkiem niedawno, to chcę Ci tylko powiedzieć (napisać), że według mnie w edukacji ważne są trzy osoby: uczeń, rodzic oraz nauczyciel. Każda z tych jednostek wpływa na proces nauczania – uczenia się. My, jako rodzice lub nauczyciele dajemy przykład naszym pociechom. Jako rodzic masz wpływ na to, jak Twoje dziecko postrzega szkołę, bo pewnie dużo o niej słyszy w domowym zaciszu. Również stosunek nauczyciela do uczniów oraz swoich kolegów z pracy wpływa na to, jak młodzi ludzie czują się w szkole, jakie mają o niej zdanie. Uczniowie z kolei chcąc nie chcąc, swoim zachowaniem dają świadectwo o tym, czym jest dla nich szkoła. Stąd właśnie na moim blogu są trzy strefy: nauczyciela, rodzica oraz ucznia. Bo każdy ma wpływ na edukację.

Miejsce dla pasjonatów edukacji

Dlaczego jednak chcę stworzyć miejsce, które będzie skierowane tylko do dwóch grup: rodziców oraz szeroko pojętych nauczycieli?

Zależy mi na tym, aby szczerzyć dobre praktyki edukacyjne, wzajemnie się inspirować w nauczaniu, po to, by nasze dzieci mogły odnaleźć przyjemność w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy.

Do grupy facebook’owej może dołączyć każdy rodzic, dla którego rozwój jego dziecka jest ważny. Każdy nauczyciel (bez względu na etap nauczania czy przedmiot, który prowadzi), każdy przyszły nauczyciel (studenci różnych kierunków o specjalności nauczycielskiej), każdy animator lub inna osoba, która działa w obszarze edukacji. Jeśli posiadasz wiedzę i chciałabyś/łbyś się nią dzielić lub jeśli poszukujesz inspiracji i pomysłów do pracy z młodzieżą i dziećmi – to miejsce jest dla Ciebie! Dołącz do grona Pasjonatów Edukacji! Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek.

Dołącz do nas i poinformuj innych pasjonatów edukacji o tej grupie!