8 marca. Dzień Kobiet. To idealna okazja, by podziękować swoim mistrzyniom za to, co robią. Dziś szczególne podziękowania składam:

Mojej mamie – to chyba oczywiste: za Jej cierpliwość i danie mi możliwości wyboru, za bycie wsparciem i stanie za mnie murem.

Mojej siostrze – artystycznej duszy, która ceni sobie niezależność, od której tej niezależności się nauczyłam.

Mojej babci – kobiecie, która nauczyła mnie być dobrym człowiekiem, wrażliwym na cudze cierpienie.

Mojej pierwszej polonistce – Pani Lucynie, za serdeczność, ciepło i głos, które wciąż mam w pamięci.

Beacie – od której uczyłam się być blogerką. Bez Ciebie nie byłabym tu, gdzie jestem.

Oli Budzyńskiej – od której uczyłam się, jak zarządzać sobą w czasie, jak realizować duże projekty i jak być autentyczną w sieci.

Kasi Skolimowskiej – za to, że jest dla mnie przykładem wcielania w życie zmian. Dziękuję Ci, życzliwa duszo!

Kamili Rowińskiej – za energię, wartościową wiedzę, serdeczność i dzielenie się dobrem.

Joannie Ceplin – bez której nie nagrałabym pierwszego wideo.

Niesamowitej dydaktyczce – prof. Annie Janus-Sitarz, od której nauczyłam się bycia życzliwą i wymagającą. Dziękuję za odkrycie tylu ścieżek.

Mojej tutorce – Agacie, która jest dla mnie niesłychanym wsparciem w procesie rozwoju. Za to, że mogę się od Niej uczyć dawania wolności drugiemu człowiekowi i patrzenia na zjawiska z nieoczywistych perspektyw.

Moim wspaniałym polonistkom, uczącym w Szkole Edukacji: Kindze, Iwonie, Magdzie – dziękuję, że dzielicie się swoją wiedzą w tak przystępny sposób (zupełnie różny dla każdej z Was), Wasze informacje zwrotne i pytania, jakie mi stawiacie.

Moim mentorkom – Iwonie i Karolinie, za Waszą życzliwość, otwartość i zaufanie. Dziękuję, że mogę się od Was uczyć.

Mojej wspaniałej, niezastąpionej partnerce w nauce – Gosi, która jest promykiem tego świata. Jedna z najbardziej życzliwych osób, jakie znam, pełna empatii, miłości do drugiego człowieka. Niezwykle mądra kobieta, która, kiedy opowiada – cały świat Jej słucha.

Mojej drugiej niezastąpionej partnerce w nauce – Paulinie, która swoją mądrością i dystansem do siebie uczy mnie pokonywać trudności, jest inspiracją i mistrzynią w swoim fachu. Cudownie, że mogę i tego uczyć się od Ciebie.

Wszystkim Kobietom świata, które robią to, co do nich należy i zmieniają świat na lepsze – Wasze historie są dla mnie inspiracją. 

 

A Ty, jakiej swojej Mistrzyni dziś podziękowałeś/ałaś?