Jeśli chcesz zrobić miłą niespodziankę swoim uczniom, mam dla Ciebie inspirację lub propozycję (jak wolisz).

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęłam od napisania listów do moich przyszłych wychowanków. Chciałabym częściej pisać listy do moich uczniów, ale nie oszukujmy się – nie ma  na to czasu. Wykorzystuję za to każdą możliwą okazję do tego, by napisać choć parę słów do każdego z moich uczniów. 

Z okazji Świąt Bożegonarodzenia zdecydowałam się na niedużego rozmiaru kartki, za które w zestawie wraz z kopertami (15 sztuk) zapłaciłam bodajże 15 zł. Być może jeszcze są w popularnym wśród nauczycieli duńskim sklepie. Każdą z kopert oraz kartkę zaadresowałam imiennie, ćwicząc tym współczesną kaligrafię. Następnie każdemu z uczniów napisałam, jakich świąt mu życzę oraz tego, czego mu życzę w nowym roku. Nieco ozdobiłam kartki naklejkami z motywem świątecznym i kiedy to robiłam, wpadałam na pomysł, aby podarować uczniom coś jeszcze.

Uznałam, że nietypowym prezentem będzie dodatkowe nieprzygotowanie do zajęć. Szybko jednak doszłam do wniosku, że to się przyda może trójce moich czwartoklasistów. Szukałam dość długo pomysłów na to, jaki prezent związany z moim przedmiotem mogę podarować moim uczniom. Kiedy zaczęłam robić pierwszą kartę podarunkową, przyszłymi do głowy kolejne. Niżej prezentuję (haha) kilka moich propozycji kart podarunkowych, które możecie pobrać, wydrukować i podarować Waszym uczniom.

Aby pobrać kartę, wystarczyć kilknąć na jej tytuł, karta otworzy się w nowym oknie.

  1. Karta podarunkowa – dodatkowe nieprzygotowanie

  1. Karta podarunkowa – dodatkowy termin poprawy sprawdzianu

  1. Karta podarunkowa – jednorazowe zwolnienie z pisania kartkówki

  1. Karta podarunkowa – prezent do wyboru

 

 

 

 

 

 

Napisz, czy Ty przygotowujesz prezenty dla swoich uczniów, jeśli tak – podziel się swoimi pomysłami i zainspiruj innych!

 

Trzymaj się ciepło!

Samanta