Z ortografią każdy musiał się zmierzyć, nie zawsze jednak pierwsze spotkanie kończy się przyjaźnią na całe życie. Postanowiłam, więc pomóc tej relacji i oto przed Tobą pierwszy wpis poświęcony zasadom ortograficznym. Mam nadzieję, że również forma okaże się przyjazna 🙂

Na końcu czeka na Ciebie bonus – miejsca, w których możesz poćwiczyć swą wiedzę na temat ortografii oraz sprawdzić, z jaką kłopotliwą literą się już zaprzyjaźniłeś/łaś.

ZASADY PISOWNI „Ó”

zasady pisowni wyrazów z ó

 

zasady pisowni wyrazów z ó

 

zasady pisowni wyrazów z ó

ZASADY PISOWNI „U”

zasady pisowni wyrazów z u

 

zasady pisowni wyrazów z u

 

zasady pisowni wyrazów z u

 

zasady pisowni wyrazów z u

Teraz, kiedy już sobie przypomniałeś zasady pisowni wyrazów z „ó” i „u”, czas sprawdzić na ile się z nimi zaprzyjaźniłeś 🙂 Oto kilka miejsc, gdzie możesz bawiąc się, stwierdzić na ile Twoja  przyjaźń jest z ortografią jest trwała. Do dzieła!

1. Na Ortografce znajdziesz różnego rodzaju ćwiczenia oraz testy, dzięki którym w zabawny i przyjemny dla oka sposób sprawdzisz swoją wiedzę na temat pisowni wyrazów z „ó” i „u”.

2. PisuPisu przygotowało pokaźny zbiór interaktywnych zadań sprawdzających wiedzę na temat ortografii. Plusem tych gier jest to, że od razu możesz się dowiedzieć, czy udzieliłeś poprawnej odpowiedzi.

3. Żyraffa oferuje nam grę wielopoziomową. Jej trudność polega na tym, że trzeba zdobyć wszystkie punkty, aby móc rozpocząć kolejny level.

Życzę przyjemnej nauki!